IV Zjazd odbył się 6-8 września 1996 roku w Chorzowie.

N
adano mu nazwę Zjazd w Szoli

Było kilkanaście osób

Oto kilka zdjęć i relacja Basi ze Zjazdu

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć powiększenie.

powrót na początek

Byl to zjazd bardzo kameralny ale wspominam prześwietnie. Atrakcji nie brakowalo, jak chociażby ta " szychta" na kopalni "Wieczorek". Z uśmiechem, radośnie i beztrosko rozpoczęta przebieraniem się w kompletną odzież górniczą, więc od stóp owijanych onucami - po czubek glowy, a na czubku hełm. Potem szkolenie BHP z wszelkimi instrukcjami jakby był metan, woda, pożar, zawał itd. itp. Następnie szychta w pocie czoła "przepracowana", bo nie pamiętam już ile kilometrów chodników kopalnianych wąskich, szerokich, w dół i pod górę pokonaliśmy. I na koniec dniówki wspólna kąpiel w łaźni kopalnianej, więc możesz sobie wyobrazić co to była za zabawa. Buchało gorącem i ucieszną wrzawą, które kłębiły się nad kabinami. No, oczywiście że kabiny byly, ale co tam parowało z czubów.....

"Promnice" - to piękny pałacyk podarowany Księżnej Daisy, która wraz z mężem zamieszkiwała na zamku w Pszczynie, a który to zamek zwiedziliśmy zanim znaleźliśmy się przed "Promnicami".

powrót na początek

 

Lista uczestników IV Zjazdu:

Bogdan Czajka, Jerzy Dobrzyński z żoną Dorotą, Marek Dusza, Jerzy Kelner, Krystyna Koleśnik, Wiktor Krzyżak, Olaf Kuttner, Maria Michalska, Janisław Muszyński, Wilhelm Niezgoda, Teofil Olszak z żoną Ireną, Michał Orwat, Barbara Pietrzyk, Maria Politowicz, Zbigniew Popkowski, Henryk Stęchły, Leszek Wróbel.

powrót na początek


Ostatnia aktualizacja: 26.01.2003